Finał 58 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego dla szkół średnich  województwa opolskiego

Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego, Opolski Odział Polskiego Towarzystwa Fizycznego i  Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na Finał 58 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego dla szkół średnich  województwa opolskiego, który odbędzie się 10 kwietnia 2025 roku w Auli A i B ul. Oleska 48 

Podczas Finału o godzinie 11:45 wygłosi wykład prof. dr hab. Andrzej Wysmołek z Uniwersytetu Warszawskiego

p.t. „Nanotechnologia, szansa czy zagrożenie dla ludzkości?”

Po wykładzie 6 najlepszych uczestników 58 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego będą odpowiadać przed Jury i publicznością na 6 pytań 1) testowe, 2 i 4 doświadczalne, 3 pytanie z błędem, 5 historyczne i 6 pytanie na rozrywkowe.
Do konkursu przystąpiło 240 uczniów z 18 szkół Opolszczyzny. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 150 uczniów.  Do Półfinału zakwalifikowało się 20.

AGENDA

 9:30 Rejestracja

10:00 – 11:30  Osoby zakwalifikowane do III etapu piszą w sali 249

 10:15 –  11:15  Aula B – osoby towarzyszące (uczniowie ze szkoły, którzy nie pisą III etapu)

 Wykład   dr inż. Adama Czubaka p.t. Współczesne wyzwania Cyberbezpieczeństwa

  11:15  – 11:45  poczęstunek  II piętro przy Aulach A i B

 11:45  – 12:45 Wykład prof. dr hab. Andrzeja Wysmołka, Aula A i B

 13:00 – 14:30 Finał 58 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego dostępny dla publiczności.


Prof. dr hab. Andrzej Wysmołek

Pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył wiele staży naukowych w zagranicznych ośrodkach naukowych, między innymi w Instytucie Maxa Plancka w Stuttgarcie oraz w High Magnetic Field Laboratory w Grenoble. Był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Fundacji Alexandra von Humboldt’a. Zajmuje się głównie badaniami optycznymi półprzewodników oraz nanostruktur półprzewodnikowych, w szczególności układami hybrydowymi grafenu z dichalkogenkami metali przejściowych oraz heksagonalnym azotkiem boru. Takie struktury warstwowe, przypominające klocki Lego w nanoskali, mogą dostarczyć zupełnie nowych rozwiązań w nanotechnologii. Jest współautorem prawie 200 artykułów naukowych (cytowanych prawie 3000 razy) i laureatem wielu nagród naukowych Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Przez dwie kadencje pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Angażuje w wspieranie projektów studenckich w ramach przestrzeni projektowej Makerspace@UW. Aktualnie pełni też funkcję przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej. Za osiągnięcia dydaktyczne w roku 2021 otrzymał Nagrodę Dydaktyczną Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

Share post

Skip to content